Minden évben felvetődik a kérdés, hogy vajon Magyarországon kötelező-e a téli gumi használata az autókon? A válasz röviden akár egyértelmű is lehetne, azonban jobban belegondolva, előfordulhatnak hátrányos jogkövetkezményei, ha az időjárásnak mégsem felelnek meg a jármű gumiabroncsai – hívták fel az Origó figyelmét a D. A. S. JogSzerviz szakértői. Egyelőre Magyarországon nem kötelező az évszaknak megfelelő abroncs használata. Nem képez önmagában bírságolási alapot, ha valaki nyári gumival közlekedik télen az utakon. Ugyanakkor vitán felüli, hogy ez így könnyebben teremt balesetveszélyes helyzetet, ami miatt nem érdemes kockáztatni – figyelmeztettek a D. JogSzerviz szakértői. Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy amennyiben egy közlekedési baleset során egyértelműen megállapítható, - például egy műszaki szakértő bevonásával - hogy a baleset megelőzhető lett volna az évszaknak megfelelő gumiabroncs használatával, az már felvetheti a szabálysértési felelősség kérdését. Így ezért sem éri meg kockáztatni.

D.A.S. JogSzerviz: kötelező-e a téli gumi használata?

téli gumi kötelező magyarországon 2013 relatif

Fontos kihangsúlyozni, hogy hóláncot csak abban az esetben szabad használni, ha az úttestet összefüggő hó- vagy jégréteg borítja, és a hólánc nem károsítja az útburkolatot. A szabályok ellen vétkezők legkevesebb harmincöt, legtöbb ötezer eurós büntetésre számíthatnak, s nem mellékes, hogy bizonyos esetekben a biztosítók sem térítik meg a nyári gumival felszerelt autókban keletkezett kárt. Németország Kötelező előírás nincs, viszont aki havas-jeges úton nyári gumival közlekedik, 40 euró, aki a forgalmat akadályozza (pl. elakad a nyári gumival), 80 euró büntetésre számíthat. A hólánc használatát táblák szabályozzák. Téli guminak minősülnek az M+S és hópihejelzéssel ellátott gumik, a minimális profilmélység 1, 6 mm. Teherautók és autóbuszok esetében elegendő csak a meghajtott tengelyre téli gumikat felszerelni. Szlovákia Személygépkocsik esetében nincs dátumhoz kötve, viszont ha az utat összefüggő hó- vagy jégréteg borítja, akkor Szlovákiában kötelező mind a négy keréken legalább négy milliméter profilmélységű téli gumi használata.

Magyarországon nem kötelező a gumicsere, ugyanakkor – saját és az úton lévő mások biztonsága érdekében – ajánlott a tartós 7 fok alá eséskor már téli gumira váltani. Míg a környező országokban, mint például Romániában, Ausztriában vagy Szerbiában is kötelező a téli gumi használata, addig Magyarországon nem. Egyébként tárgyalásokat folytatnak már erről, hogy kötelezővé teszik, de egyelőre ez még nem következett be. Nem jelenti ez egyébként azt, hogy nem kellene téli gumival közlekedni télen, és most azt is elmondjuk, hogy miért. Olvassa el cikkünket, és ha még nem cserélte le a gumit, akkor legyen következő nap ez az egyik első dolga. Téli gumi és nyári gumi közötti különbségek Elsősorban fel kell ismerni, hogy mekkora különbség van a téli és a nyári gumiabroncsok között, majd látni kell, hogy milyen nagy fontossága is van a különbségeknek – ebből már érzékelhető lesz, hogy fontos a gumicsere, fontos télen téli gumival közlekedni. A nyári és a téli gumi nem csak a mintázatban, hanem összetételben is eltér egymástól, ami azt jelenti, hogy másképp reagálnak a levegő és ezáltal az aszfalt hőmérsékletére is.

Téli gumi kötelező magyarországon 2013 relatif

Más a helyzet akkor, ha a téli gumik kötelező beszerzését (meglétét) jogszabály írja elő (Magyarországon ilyen jogszabályi előírásról nem tudunk, a kérdező szerint Ausztriában van), akkor már az aktiválásnak, a rendeltetésszerű használatbavételnek a feltétele a téli gumik megléte, azok bekerülési értéke így beletartozik a gépjármű bekerülési (beszerzési) értékébe (mint tartalék alkatrészt kell nyilvántartani). A kérdező által adott válaszok között szerepel az is, hogy téli gumikat külön-külön beruházásként kell elszámolni, majd mint kis értékű tárgyi eszközöket nyilvántartásba […] részlet vége a válaszból. Ha szeretné a választ elolvasni, akkor kérjük kattintson ide! A válasz időpontja: 2019. január 31. Az olvasói kérdés sorszáma a Számviteli Levelek adatbázisban: 7814 2. találat: Autógumik cseréjének elszámolása Kérdés: Kétévente a természetes elhasználódás miatt a cég kisteherautóin a gumiköpenyt cserélni kell. Az új autógumit anyagköltségként, javításként kell elszámolni? A vásárolt téli gumikat viszont beruházásként kell elszámolni?

téli gumi kötelező magyarországon 2012.html
  1. Lassan tölt be a get adobe flash
  2. LAPSZEMLE.hu – Mindig friss hírek percről-percre
  3. Brendon gyerekülés 15 36 kg calculator
  4. Téli gumi kötelező magyarországon 2013 relatif
  5. Üdv Rád És Házad Népére
  6. D.A.S. JogSzerviz: kötelező-e a téli gumi használata?
  7. Katonás játékok letöltése ingyen pc re
  8. Téli gumi kötelező magyarországon 2009 relatif
  9. A téli gumira vonatkozó előírások eltérőek az uniós tagországokban « Nemzeti.net

Azonban nem szabad elfelejteni, hogy a taxizás az egy vállalkozói tevékenység, amelyben a vállalkozó a mások életéért felel, illetve a kiadások számára leírhatók az adóból, amit egy átlag magyar család nem tehet meg. A Magyar Gumiabroncs Szövetség is, és a biztosítók is érdekeltek a téli gumi kötelezővé tételében, ugyanis mind a biztosítók, mind a szövetséget létrehozó abroncsgyártók profit orientált vállalkozások, és egyértelműen megtalálható lobbizásuk mögött a valódi célt, azaz a profit, a nyereség növelését, amelyet el lehet rejteni a közlekedésbiztonság iránt érzett elkötelezettségük mögé. Természetesen nem kétséges, hogy a téli gumikkal kevesebb baleset lenne a téli időszakokban, és ezzel együtt kevesebb sérülés, és életvesztés, de azt is látni kell, hogy a balesetek nagyobb részét nem a gépkocsi állapotának a hiányosságai okozzák, hanem az alkohol, a figyelmetlenség, a sebesség túllépés. Ausztriában nagyon szigorúan veszik a téli gumi használatát, illetve egyes helyzetekben a hólánc használatát, és komoly büntetési tételekkel igyekeznek a gépjárművek tulajdonosait rávenni a törvény betartására.

November 28, 2021