1. Teljes film
  2. INGYEN látható a Szent Korona történetéről készült film!

A Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetében 2012 közepe óta működő "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport szisztematikus kutatómunkával ezeket a fehér foltokat igyekszik feltárni és a nagyközönség számára is bemutatni. A film egy jelenete: Bethlen Gábor 1622-ben visszadja az uralkodó megbízottjának a Szent Koronát. Forrás: Filmever A Bárány testvérek mind az öt magyar koronázóvárosba (Esztergom, Székesfehérvár, Pozsony, Sopron és Budapest), mindegyik koronázótemplom színhelyére és a Szent Korona legfontosabb őrzési helyeire, összesen közel húsz helyszínre kísérték el a szakértőket. A tudományos ismeretterjesztő filmben számos eddig ismeretlen koronázási kincsünk kerül első ízben alaposabb bemutatásra – például a legrégebbi koronás országzászló (1618), az első budai koronázás (1792) magyar királyi udvarmesteri pálcája vagy éppen egy elveszettnek hitt koronázási jelvény, az utolsó pozsonyi szertartáson (1830) használt koronázási cipellő. Emellett a nézők megismerkedhetnek a korona legkorábbi hiteles, részletes és színes ábrázolásának keletkezésével, Sopron elfeledett 17. századi koronázóvárosi múltjával, valamint a korona keresztje elferdülésének legvalószínűbb rekonstrukciójával éppúgy, mint a magyar felségjelvény legizgalmasabb kalandjaival, a világhódító Szülejmán szultánhoz és Bethlen Gábor erdélyi fejedelemhez fűződő viszonyával, de még koronázásaink kulisszatitkaival is.

Teljes film

Reményeik szerint az alkotás alkalmas lesz arra is, hogy televíziókban, filmszínházakban, s nem utolsósorban a történelemórákon vetítsék általános és középiskolákban egyaránt. Végül bíznak abban is, hogy eddig ismert és újonnan felfedezett koronázási kincseink bemutatásával munkájuk elősegítheti a magyar lakosság történeti ismereteinek elmélyítését és nemzeti identitásának erősítését is. A Szent Korona hazatérésének 40. évfordulóján, január 6-án 19. 50-től a Duna World tűzte műsorára A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában című filmet. Előzetes: helytörténet, kiállítás 2017-11-13 09:15 régészet, tárgy 2017-06-20 15:33 látogató, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, történelem 2017-10-10 12:00

a szent korona és koronázási kincseink nyomában online a szent korona és koronázási kincseink nyomában film

ISMERETTERJESZTŐ FILM Magyar Múzeumok Online 2018-01-05 19:00 A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában címmel tudományos ismeretterjesztő film készült az MTA BTK TTI "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport eddigi legfontosabb kutatási eredményeiről és felfedezéseiről. Az egy órás alkotás szakértő-főszereplője Pálffy Géza történész, a kutatócsoport vezetője. A forgatókönyvet írta és a filmet rendezte Bárány Krisztián, a filmet testvére, Bárány Dániel fényképezte. A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában című ismeretterjesztő film a magyarság első számú ereklyéje és legfőbb nemzeti kincse, a Szent Korona, valamint a magyar felségjelvények és királykoronázásaink eddig ismeretlen történeteinek felfedezésére hívja a nézőt. A Szent Korona tisztelete vitathatatlan és mind a mai napig töretlen. Sorsa nemcsak tükröződik a magyarság sorsában, hanem több mint ezer év alatt Magyarország történetének és államiságának legfőbb szimbólumává is vált. Ennek ellenére koronánk kalandos históriájának számos fejezetét napjainkig homály fedi.

A filmben Dr. Kiss Erika, a Magyar Nemzeti Múzeum művészettörténésze mutatja be azt a páratlan gyémánt berakású koronázási pálcát, mellyel Pálffy Károly Jeromos celebrálta az 1792-es budai koronázás menetét. Dr. Gödölle Mátyás művészettörténész - szinten Magyar Nemzeti Múzeum - közreműködésében különleges koronázási portrékat és 18. századi festményeket ismerhet meg a néző. A Soproni Múzeumban Dr. Kelemen István történész magyarázza el, hogy miért is olyan értékes a soproni koronázás egyik tárgyiasult emléke, az a Sopronban őrzött a szövettáska, melyben a város vezetői felajánlották és átadták I. Lipótnak a város kulcsait. A kutató szerint Közép-Európában ez az egyetlen olyan fennmaradt táska, amely tanúskodik erről a ma már szinte teljesen ismeretlen diplomáciai gesztusról, melyet az alkotók illusztrált jelenetben színészekkel és hagyományőrzőkkel rekonstruáltak. Az egy órás ismeretterjesztő filmet színészek és hagyományőrzők közreműködésével készített illusztrációk gazdagítják. A készítők legfőbb célja az volt, hogy a Szent Koronára, a koronázási jelvényekre és a magyar uralkodókoronázásokra vonatkozó legfrissebb felfedezések minél szélesebb körben ismerté válhassanak.

A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában című ismeretterjesztő film a magyarság legfőbb nemzeti ereklyéje, koronázási jelvényeink és királykoronázásaink eddig ismeretlen történeteinek felfedezésére hívja a nézőt. A Szent Korona több mint ezer év alatt Magyarország államiságának legfőbb szimbólumává vált. Ennek ellenére kalandos históriájának számos fejezetét napjainkig homály fedi. A 2012 óta működő Szent Korona Kutatócsoport ezeket a fehér foltokat igyekszik feltárni. Hogyan került koronánk a világhódító Szülejmán szultán kezébe? Mikor ferdülhetett el keresztje? Fejére tette-e Bethlen Gábor vagy Szemere Bertalan? Mit üzen a 21. század emberének a Szent Korona és a koronázási jelvények különleges együttese? A Bárány testvérek egyedülálló módon mind az öt magyar koronázóvárosba (Esztergom, Székesfehérvár, Pozsony, Sopron és Budapest) és nemzeti ereklyénk legfontosabb őrzési helyeire, közel húsz helyszínre kísérték el a szakértőket. A film elsőként mutat be eddig ismeretlen, páratlan értékű nemzeti és koronázási kincseket, úgymint a legkorábbi szent koronás magyar címerrel díszített országzászlót (1618), a legrégebbi Horvátország-zászlót (1647), a magyar királyi udvarmester gyémántokkal ékesített pálcáját az első budai koronázásról (1792), egy elveszettnek hitt koronázási jelvényt (az uralkodó koronázási cipőjét) vagy éppen koronánk legkorábbi hiteles, részletes és színes ábrázolását az 1550-es évek közepéről.

INGYEN látható a Szent Korona történetéről készült film!

2020. 04. 11 Kovács Gergely Miért ferde a korona keresztje? Hogy zajlott a koronázás? Ilyen kérdésekre is választ kaphatunk. A koronavírus járvány miatt a világhálóra került egy csodás film a Szent Korona történetéről. A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában című ismeretterjesztő film a magyarság első számú ereklyéje és legfőbb nemzeti kincse, a Szent Korona, valamint a magyar felségjelvények és királykoronázásaink eddig ismeretlen történeteinek felfedezésére hívja a nézőt. A Szent Korona tisztelete vitathatatlan és mind a mai napig töretlen. Sorsa nemcsak tükröződik a magyarság sorsában, hanem több mint ezer év alatt Magyarország történetének és államiságának legfőbb szimbólumává is vált. Ennek ellenére koronánk kalandos históriájának számos fejezetét napjainkig homály fedi. A Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetében 2012 közepe óta működő "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport szisztematikus kutatómunkával ezeket a fehér foltokat igyekszik feltárni és a nagyközönség számára is bemutatni.

  • Menedék 2 teljes film magyarul online
  • A Szent korona és koronázási kincseink nyomában | MédiaKlikk
  • Vörösmarty mihály ének zenei nyelvi általános iskola és gimnázium
  • Kegyeleti virágok - Medinilla Virágművészet
  • Dennis, a komisz - Kritikus Tömeg
  • Bmw e46 hátsó differenciálmű szilent
  • 1013 budapest attila út 47

Magyar ismeretterjesztő film, 2016 A műsorszám megtekintése 6 éven aluliak számára nagykorú felügyelete mellett ajánlott! Feliratozva a teletext 333. oldalán. Forgatókönyvíró: Bárány Krisztián Operatőr: Bárány Dániel Rendezte: Bárány Krisztián

Fotó: Debreceni Virágkarnevál A gyártó facebook oldala: Az MTA BTK TTI "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport hivatalos oldala: • INGYENES Távbőrgyógyászati szolgáltatás indult a Semmelweis Egyetemen! • Ilyen jól még nem jött át üzenet! 168 színész a hét legjobb dalában! • INGYEN szabadulószoba - Próbáld ki! • Debreceni Virágkarnevál 2020 - Jegyek itt! Ez is érdekelhet

A Szent Korona és koronázási kincseink nyomában címmel készítettünk tudományos ismeretterjesztő filmet az MTA BTK TTI "Lendület" Szent Korona Kutatócsoport eddigi legfontosabb kutatási eredményeiről és felfedezéseiről. Az egy órás alkotás szakértő-főszereplője Pálffy Géza történész, a kutatócsoport vezetője. A forgatókönyvet írta és a filmet rendezte Bárány Krisztián, a Filmever Stúdió ügyvezetője, a filmet testvére, Bárány Dániel fényképezte. A film a járványra való tekintettel oktatási céllal lett ingyenes. Erről itt olvashatunk! A díszdobozos, nyolc nyelvű DVD 2019-ben látott napvilágot, és megrendelhető a BTK Történettudományi Intézetétől. Rendelés itt! A koronázás kulisszatitkaival, a korona keresztje elferdülésének legvalószínűbb rekonstrukciójával és sok más érdekességgel vár a videó. A VIDEÓ IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL! A Szent Korona szimbóluma a virágkarneválon is látható volt már. A tervek szerint 2020-ban is megrendezik a Virágkarnevált. Részletek a cikk alatti kapcsolódó hírekben és ide kattintva!

  1. Hungária csavard fel a szönyeget
November 27, 2021