1. Meddig kelkl a frissen töltött kolbászt füstölni? 3-5 napot irnak, de azt én...

Kolbász készítés – Néhány érdekesség A kolbász, kalbász, kóbász tisztára mosott disznóbélbe vagy műbélbe töltött, apróra vágott vagy darált hús ból és szalonnából készült, sóval, általában fűszerpaprikával és egyéb fűszerekkel készült hús készítmény. A kolbászfélék füst öléssel történő tartósítása régi élelmiszer-technológiai eljárás, mely Európa legtöbb részén elterjedt, szerves része az európai konyhának. A töltelék hús massza az ínhártyáktól megtisztított disznóhús, egyenlő mennyiségű szalonnával finomra vagdalva vagy darálva, kellő mennyiségű sóval, borssal, paprikával, citromhéjjal vagy fokhagymával fűszerezve. A kolbászokat sózással, hűvös levegő n történő szárítással és füst öléssel tartósíthatják. Kolbász készítés – A kolbász története Már a régi rómaiak is sok kolbászfélét ismertek. Ezek közül a legismertebbek a tomacula, far cimen, far cimina, botuli, lumanicae, funduli, longaones, hillae és az apexabones. A rómaiaktól a germánok átvették a kolbászkészítés művészetét, és a középkor folyamán egyre tökéletesítették.

Meddig kelkl a frissen töltött kolbászt füstölni? 3-5 napot irnak, de azt én...

– Nyolc-kilenc lej kilója élősúlyban. Tavaly volt 6-7. De így is veszik. Egy százkilós disznót 900 lejért lehet megvásárolni. A nagyobb disznónak több a szalonnája, de az is nagyon keresett. A szalonna mindjárt drágább, mint a hús. Húsz lejt kérnek kilójáért. A tepertő pedig drágább, mint a sonka. – Ez azzal magyarázható, hogy se a szalonnába, se a tepertőbe nem tudnak adalékot tenni? – A feldolgozók mindenbe tesznek adalékot. Húspótlót, szóját, hogy felvegye a vizet. – Hallottam, hogy egy kiló húsból tíz kilogramm hentesárut állítanak elő. Lehetséges ez? – Igen. Nemcsak feltöltik a sonkákat, hanem húspótlóval, szójaliszttel szaporítják. Az olcsó parizerek vagy olcsó szalámik húst nem is láttak. – A füstölés nem tűzveszélyes? – Harminc éve csinálom, de hála istennek, soha nem volt tűz. Kell tudni a módját. Mindent meg lehet oldani, hogy ne legyen tűzveszély. – Vannak különleges kliensei? – Most jött Struza herceg. Én készítem neki a szalámikat, kolbászokat. – Hogy került vele kapcsolatba?

Sziasztok! Szerintem ennél árnyaltabb a kép, de világítsuk meg: Jelent kockázatot a füstölés - nyers hússal való bánás (elszaporodhatnak benne a bacik - ha nem jól csináljuk, amik mérgezést okozhatnak) de azért nem kell megijedni és egyből lemondani a házi füstölésről - régen sem tették... Az hogy 3 napig füstölünk vagy tovább, vajmi kevés infó... ezért mond mindenki mást. Szerencsésebb órákról beszélni - 24 órás füstölés lehet egy, három vagy akár több nap is... Ízlés kérdése, hogy vki 24 órát egy huzamban füstöli vagy van aki szereti füstölések közt pihentetni a portékát. Az órák száma függ a füstölendő áru nagyságától, azzal arányos - nem mindegy, hogy vékony vagy vastag kolbász (szalámi), vagy lapocka, kisebb sonka / nagy sonka... A füstöléssel ízt, illatot és tartósítást végzel. Ha kisebb mennyiség készül és hamar elfogy, nem kell úgy füstölni, hogy fél év múlva is tartós legyen. Az ízt leginkább a fűszerekkel határozod meg (kivéve ha nem megfelelő fával füstölsz és tönkreteszed).

A füstölés időtartamától függően csökken a kolbász víztartalma, felülete kiszikkad és egy védőréteg keletkezik rajta. Faluhelyen a kolbász füstölését a kifejezetten erre a célra épített füstölőkamrákban végzik. A füst fa és fűrészpor lassú égetésével keletkezik. A speciális illatot árasztó fák, pl. fenyőfa erre nem alkalmas, mert illóanyagát teljesen átveszi a füstölt kolbász és a fából kiáradó gyanta megkeseríti azt. Bükkfa, bükkfafűrészpor, gyümölcsfa, gyümölcsfafűrészpor a legalkalmasabb a kolbászfüstölésre. Sok helyütt szőlőtőkét is használnak, ami már régen gyakorolt szokás. A füst illóanyagai beívódnak a kolbászba, és kialakul a jellegzetes, enyhén barnás szín. A kolbászt egy napig általában hagyják szikkadni (füstölés nélkül), hogy majd jobban átjárja a füst, aminek a hőmérséklete nagymértékben meghatározza a végtermék eltarthatóságát. Forró füstöléssel nem szabad a kolbászt kezelni, mert a magas hő kiolvasztja a zsiradékot. A kolbász ettől száraz és kemény lesz, szeletelni sem lehet, illetve a magas hőmérséklet hatására a kolbász felületén kéreg képződhet, ami megakadályozza, hogy a füst kellő mértékben átjárja, így az idő előtt megromolhat.

  1. Kolbász füstölése házilag - Böllérshop
  2. Iphone 5 nem kapcsol be
  3. Meddig kell füstölni a kolbászt 6
  4. A mikulás felesége film magyarul video hosting
  5. Sonka füstölés... | nlc
  6. Meddig kell füstölni a kolbászt z
  7. Meddig kell füstölni a kolbászt program
  8. Romantikus szerelmes filmek magyarul teljes 2015
  9. Két debreceni iskolát visszavennének az egyetemtől - Cívishír.hu
  10. Tücsök és a hangya mese 4
  11. Aromaticum: Kolbászfüst

A fűrészpor beizzításához (fontos, hogy a fűrészpornak csak izzania szabad, ez az ún. hideg füstölés sajátossága, ne keletkezzen hő). Jómagam pár apró, néhány centis borókaággal gyújtom be a fűrészport, de előfordult már olyan is, hogy a nagy szél miatt – kinti füstölőről lévén szó -, humán célra kevésbé alkalmas pálinkával gyújtottam be. Miután elkezd izzani, 1-2 percnyi fújással-legyezéssel megerősítjük a parazsat. Megjegyzendő, hogy a láncfűrész alól kikerülő forgács füstölésre alkalmatlan, annak olajtartalma miatt. Legjobb, ha szalagfűrész alól vesszük a füstölnivalót. Fontos a jó huzat! Hogy meddig füstöljük? Kicsit ez is olyan, mint maga a kolbászrecept, mindenkinek megvan a maga technológiája, amire esküszik. Lehet hallani az 1 napig tartó füstölésről, mint ökölszabályról. Szerintem célszerű ezt a 24 órát 3 részre bontani. Pl. : leöntünk kb. egy vödörnyi fűrészport reggel, ez 6-8 óra alatt leizzik. Én ezek után pihentetem másnap reggelig, amikor újra alágyújtok, és így megy ez még egyszer, s így kapja meg a "három füstöt".

Ebben a tekintetben kerülje a túl magas hőmérsékletet. Ennek következményei lehetnek a kolbászrepedések és sok zsírcsepp. A megfelelő hőmérsékletet meg kell tartani - 160 fok. Végül ez először természetes folyamatnak tűnhet a papíron; többnyire, ha új vagy benne. Aztán gyakorlatilag nehéz lesz. Ezzel az útmutatóval azonban mind papíron könnyen érthető, mind pedig sokkal kényelmesebb a földön, mindaddig, amíg mindig gyakorol. Életem nagy részét az ételek és a szabadban elbűvölve töltöttem. Nem jut eszembe egy megfelelőbb kombó, ami egy nap a BBQ művészetének elsajátításához vezet. Végül elég tisztességes voltam ahhoz, hogy a tökéletes hamburgert megsütöm, és az évekig tartó javulás után a legjobb felszerelést választottam. Ezt a weboldalt a szabadtéri főzés szerelmeseinek készítem, akiket az érdeklődés táplál, de nincs segítségük, tanultnak érzik magukat, amikor távoznak, mert látom bennük a múlt tanácstalan énemet. Mennyi ideig kell főzni a kolbászt és egyéb tudnivalókat - Ebédérzék Mennyi ideig tudja megőrizni az IUD CBS-híreket Hány kalória kolbászban - hány kalória számláló Laredo Taco Company - Reggeli menü - Kolbász és tojás Taco Hogyan készítsünk házi készítésű barkács disznótoros kolbászt

1/13 anonim válasza: 80% Mi egy hétig szoktuk, és isteni finom. Ettől nem lesz füstösebb, csak tartósabb. 2012. nov. 12. 09:38 Hasznos számodra ez a válasz? 2/13 anonim válasza: 3-5 napot írnak, ha előtte a megfelelő szárítás-levegőztetés folyamatán átment a frissen töltött kolbász. (Valamikor édesapám csinálta, persze nem figyeltem oda, hogy mit mennyi ideig tarott a füstön, az biztos, hogy nem 1-2 napig) Most beleolvastam a Wiki-oldalba, (legörgetve a füstölésig), ott azt írja, hogy van külön lassú-füstölési eljárás, és a gyors-füstölés, de mindkettő előtt egy bizonyos ideig a kolbászt levegőztetni (szárítani) kell. Inkább keress olyan "szakembert", aki ezt gyakorlatból ismeri, mert még az sem mindegy, milyen fát, fűrészport rak a tűzre ahhoz, hogy a húsáru ízét ne károsítsa. 09:42 Hasznos számodra ez a válasz? 3/13 anonim válasza: 100% Apáék is 1 hétig szokták füstölni, úh, de imádom frissen füstölve:) 2012. 09:52 Hasznos számodra ez a válasz? 4/13 anonim válasza: Nálunk minden húsföstölő mesterhez a hetedik napon lehet érte menni.

November 27, 2021