Feljelentés tesz a Munkáspárt A nap folyamán a Munkáspárt 2006 nevű parlamenten kívüli párt jelentette be, hogy elnöksége büntető feljelentést tesz Bayer Zsolt és a Magyar Hírlap ellen az "uszító cikke" miatt. "Nem engedhetjük meg, hogy bárki is embertársaink megölésére buzdítson, tovább növelve ezzel a társadalmi robbanás veszélyét" - áll közleményükben.

Video

Inkább ne foglalkozzunk ezzel!? Amikor nemzeti tragédia küszöbén állunk, ne beszéljünk itt nemlétező cigánybűnözésről és – tisztánlátás végett – ismét eljő a sajtó szabadsága? Ha maga Gyurcsány Ferenc is úgy akarja!? És velünk másként gondolkodókkal és másképp beszélőkkel – addig is – mi lesz?

  1. Bwt vízszűrő betét media mark zuckerberg
  2. Bayer zsolt betelt a pohár 2019
  3. Bayer zsolt betelt a pohár 2017
  4. Betelt a pohár: Közösség elleni uszításért feljelentették Bayer Zsoltot – Nyugati Fény
  5. Index - Belföld - Hóban, hidegben kétezren álltak ki a Hírlap mellett

Megelégelte az Európai Néppárt vezetése, hogy az egyik tagja, nevezetesen a Fidesz az Európai Unió ellen hergeli a magyarokat. Orbán Viktornak a Néppárt vezetői Brüsszelben megmondták, hogy a nemzeti konzultációval betelt a pohár, a további uszítást nem tűrik. A magyar kormányfőt és a Fideszt arra kérték, hogy hajtsa végre az Európai Bizottság elvárásait – például a Közép-európai Egyetem ügyében. A néppárt közlése szerint Orbán Viktor ezt meg is ígérte. Ám ezt a miniszterelnök nem erősítette meg, amikor magyar újságíróknak nyilatkozott. Orbán Viktortól zárt körben kér magyarázatot az Európai Néppárt elnöksége a lex CEU-ra, a külföldről támogatott civil szervezetek nyilvántartásba vételére és az "Állítsuk meg Brüsszelt" címmel indított nemzeti konzultációra. A tanácskozásról a párt egy meglehetősen kemény hangú közleményt adott ki. Ebben – egyebek mellett – az olvasható, hogy azok a támadások, amelyeket a Fidesz az elmúlt években Európa ellen intézett, a nemzeti konzultációval elérték azt a szintet, amelyet az Európai Néppárt nem tolerálhat.

Bayer Zsolt: Második hullám « Nemzeti.net

Állami intézmény nem fizethet elő a Magyar Hírlapra, és az állami vállalatok nem hirdethetnek Széles Gábor napilapjában Gyurcsány utasításai alapján, miután Bayer Zsolt Betelt a pohár című rasszista publicisztikája felháborította a miniszterelnököt. Az újság a sajtószabadságot félti, bár szerintük a bojkottfelhívás csak jól jön nekik. "A Magyar Hírlap hétfői számában megjelent "Betelt a pohár" című cikket követően Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is azt gondolja, hogy betelt a pohár, arra kéri valamennyi állami intézményt és állami tulajdonú vállalatot, hogy szüntesse meg a lap előfizetését" - áll a kormány MTI-hez eljuttatott közleményében. Emellett az illetékes vagyonkezelő szervezeten keresztül a kormányfő arra utasítja az érintett állami vállalatokat, hogy szüntessék be a fizetett hirdetések és a reklámok megjelentetését a Magyar Hírlapban. "Gyurcsány Ferenc arra utasítja Draskovics Tibor rendészeti és igazságügyi minisztert, hogy készítse elő a megfelelő sajtóetikai, vagy jogi eljárást a Betelt a pohár című írással kapcsolatban" - tette hozzá a távirati irodához eljuttatott közleményben Budai Bernadett kormányszóvivő.

Bayer miatt nem vesz több Magyar Hírlapot az izraeli nagykövet

Jól jön nekik Stefka István, a napilap főszerkesztője az MTI-nek nyilatkozva alkotmányellenesnek, a sajtó és a véleménynyilvánítás szabadságát sértő, a Rákosi- és a Kádár-rendszert idéző ellehetetlenítési kísérletnek nevezte a kormányszóvivői közleményben foglaltakat. Közölte: "száz százalékig Bayer Zsolt mögött állunk, semmi kivetnivalót nem találunk abban, amit leírt. " Mint mondta, a lépés nem rendítheti meg a lap helyzetét, mivel eddig sem voltak "elkényeztetve" kormányzati hirdetésekkel, de a történtek legalább húszezerrel megemelik jelenlegi, 20-24 ezres eladott példányszámukat. (Az Index információi szerint a Magyar Hírlap tényleges eladási számai ennél jóval alacsonyabbak, 4-5000 előfizetője van csupán az újságnak, és legfeljebb ugyanennyit vesznek meg a standokon. Pontos számokat azért nem lehet tudni, mert a Magyar Hírlap nem auditáltatja magát a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség rendszerével). Stefka István hozzátette: érthetetlennek tarja, hogy miközben Kondorosi Ferenc kormánybiztos zéró toleranciát hirdet a közúti bűncselekményekkel szemben, a kormányzó párt nem teszi ugyanezt az emberéletek kapcsán.

Itt a második hullám. Majd ötven, száz év múlva történelem lesz ez az egész – ahogy nekünk is história ma már az egykorvolt spanyolnátha, amelybe milliók haltak bele, és nem ezer évvel ezelőtt, hanem nagyanyáink, nagyapáink gyermekkora idején. De nekünk most van itt a második hullám. Nekünk ez az életünk. Messzinek tűnik ma már a tavasz. Szinte olyan messzinek, mint a spanyolnátha. Valamiért így működik az emberi agy és a lélek, ami valószínűleg elengedhetetlen feltétele minden túlélésnek. Szóval messzinek tűnik a tavasz, a bezártság, a távoktatás, az idősek és a fiatalok külön bevásárlási idősávja, a kihalt, néptelen utcák, a csönd. (Amúgy e két utóbbi kifejezetten üdvös volt. ) Messzinek tűnik a tavasz, hangos, zsivajgó volt a nyár, és úgy tűnt, a koronavírus eltűnt örökre, elhagyott bennünket, s rossz emléket hagyott csupán maga után. Olyanok voltunk kicsit ezen a nyáron, mint amikor süllyedt a Titanic, de a bálteremben játszott a zenekar. Most mi voltunk a zenekar. Mi játszottuk a nyári tücsökzenét.

vezérezredes, kit a Szálasi-kormány halálra ítélt, Arany Bálint, Kiss Károly, Héder János. A nyomozó hatóságok a felsoroltakat tekintették a »Magyar Közösség« nevű titkos szervezet vezetőinek. A szervezet évtizedek óta létezett. Bölcsője Erdélyben ringott. Arra szövetkeztek, hogy a román, majd később a német expanzióval szemben egymást mint magyarokat segítsék az előrejutásban, hogy vezető állásban a magyar érdekeket szolgálják, mindenekelőtt az idegen befolyások ellen. A háború alatt ez a hitleri, Duna menti politika ellen irányult. Az orosz okkupáció után automatikusan a szovjet befolyás ellen fordult, és vált védekezéssé – elkerülhetetlenül – a választásokon 17 százalékot kapott Kommunista Párt 50 százalékos hatalmi igényével szemben. Természetesen a tagok, fiatal népi értelmiségiek, Szabó Dezső egykori követői, Németh László írásai által inspirált egyetemisták, fiatal katonatisztek már 1945 előtt, de az után is tagjai maradtak a közösségnek. Ideológiájuk szűkre szabta a magyarság ismérveit, nem volt idegen tőlük az enyhén fajvédő irányzat.

"A kormány a feszültség fokozásában érdekelt" - tette hozzá Mendrey László. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke szerint a kormány viselkedéséből jól látszik, nem érdekli, mit gondolnak mások, mit gondol a többség. "Mert biztos vagyok benne, hogy mi vagyunk a többség" - mondta. A tárgyalások eredménytelensége miatt a PDSZ április 15-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett. Korábban a Tanítanék ugyanerre a napra szervezett újabb polgári engedetlenségi akciót, de mint Törley Katalin jelezte, beállnak a PDSZ jogszerű sztrájkja mögé. Ugyanakkor egész napra szolidaritási akciókat hirdettek, arra kérik szimpatizánsaikat, az iskolák előtt fejezzék ki támogatásukat. A tanárokat pedig arra kérte, az iskolákon belül alakítsák meg kockás köreiket, vonják be a szülőket, szimpatizánsokat, és tartsák a kapcsolatot a Tanítanék Mozgalommal. "Mindeközben folyamatosak az egyeztetések az ágazaton kívüli szervezetekkel, az összefogás egyre nagyobb, olyan körök érnek össze, amelyek céljai egy irányba mutatnak" - mondta Törley.

  1. 30 napos időjárás előrejelzés ajka
  2. Csárli és a csokigyár videa
  3. Elektromos kerékpár akkumulátor li ion 24
  4. Legfrissebb albérlet kaposvár olcso kaució nélkül
November 28, 2021