1. Mitől pereg lefelé a festék, amit a plafonra kenünk?

Egyedülállóként úgy döntöttem nem várok tovább arra, hogy rámszakadjon a bank, nekiállok felújítani magam a lakást... :) a legfontosabb egy "tisztasági" festés lenne... a legutóbbi (és egyben első) festés 10 éve történt, a falak pasztel színűek, de színesek. Vannak maszatos gyerkőceim, akik 1 méter magasságban össze-vissza tapizták a falat (nevelési tanácsokat most nem várok, köszönöm! :)), vannak itt zsíros tappancsnyomok, spenót..., és töménytelen zsírkréta, toll, ceruzanyom. Természetesen Google-ben már nyomultam, de olyanok segítségére várnék most, akik már szintén kiviteleztek ilyen munkát egyedül, akár nőként, akár nem túl ezermester férfiként.. :), bár ez alapvetően egy női fórum, nem tudom hány mesterember jár erre tanácsotadni... :) de hátha... Ilyen kérdéseim lennének első körben, mint: - első munkafázis ugye a mosószeres lemosás. Bármilyen mosószer megteszi? Szappanos nyilván nem, mert ledobja majd a festéket... de mondjuk mosogatószer az jó? abban van némi zsíroldó, ezért gondoltam arra... - hibák javítása habarcs vs. gipsz.... mekkora hibáig javítható a dolog gipsszel és mi az amihez már biztosan habarcs kell??

Mitől pereg lefelé a festék, amit a plafonra kenünk?

7 végzetes felújítási hiba, amit tavasszal az otthonában elkövethet Ha tavasz, akkor lakásfestés! Ön is így gondolja? Ha mostanában tervezi az otthona kifestését, érdemes megismernie azt a 7 végzetes hibát, amiből legalább egyet a felújítók 85%-a elkövet, és emiatt nem elégedett az eredménnyel. 2019. március 20.. 14:57 #1: Elfelejtik felkeverni a festéket Ez igazán nagyon egyszerű tipp, mégis sokan megfeledkeznek róla. Ha nem keverik meg a festéket igazán kiadósan a festés előtt, akkor a végeredmény bizony kiábrándító lesz. Néha a legegyszerűbb dolgokon múlik a legtöbb. #2: Nem tesztelik, milyen festékre festenek rá Ha latex festéket szeretnénk a falra, muszáj letesztelni, előtte milyen festéket használtak. Ugyanis például az olaj bázisú festékre nem ajánlott latex festékkel festeni, mert egy éven belül ledobja magáról. Ha nem tudjuk, milyen festék volt az előző, muszáj egy kis területen letesztelni az új festéket. Egy vattadarabot áztassunk alkoholba és nyomjuk rá a falra. Ha a festék felpuhul vagy lejön, olaj bázisú festékről van szó.

Érintsük a falhoz, és ha erős szívódást látunk, azaz a nedves folt sötétedik, mész alapú festékkel dolgoztak korábban. Azonban ha csak egy halványabb nedves foltot látunk, diszperziós festék van a falon. Folytatjuk.

Mondjuk ha a sarkok le vannak verve itt-ott a költözés-bútortologatás kevésbé sikeres mozdulatai által, ahhoz már habarcs kell, vagy gipsszel még megoldható? -csiszolás: ezt a teljes falfelületen kell, vagy csak azokon a részeken, ahol javítás történt? - festék kiválasztása: kiadós, olcsó, színre kevert (utólag is pótolható vagy ugyanolyan színűre keverhető tehát nem házilag színezőpasztázott..... ) festékre vágyom, ami lehetőleg viszonylag környezetbarát, nem kell 2 hónapot szellőztetni... matt, de le is mosható - a mostani sajnos nem ilyen volt, nagy hiba volt... :) - lépcsőházat hogy lehet festeni....??? Első körben ilyesmi kérdéseim lennének... remélem találok lakásfelújító mamikat... :)

Például a javasolt száradási időt tekintve: sose siettessük a száradást ventilátor segítségével, hanem tartsuk be a dobozon feltüntetett időt, és csak után fessük rá a következő réteget a falra. #7: Nem használnak ragasztószalagot Lehet, hogy úgy gondolja, biztos kézzel áll neki a festésnek, nincs szüksége ragasztószalagra. Mégis azt javasoljuk, hogy használja ezt a remek segédeszközt. Gyorsabban is lehet haladni és a fröccsenések miatt sem kell bosszankodni. Jelentkezzen be vagy Regisztráljon a fenntartott területre per kommentálni Maradjon kapcsolatban velünk Iratkozzon fel hírlevelünkre, így nem marad le a Mapei friss híreiről

| Festés | Poda | 2014. 02. 03. 11:02 | diszperziós festék festés Inntaler latexfesték mészfesték Ha új lakásba vagy albérletbe költözünk, ami nem újépítésű, ritkán ússzuk meg legalább egy tisztasági festés nélkül. Azonban nem mindig egyértelmű, hogy milyen festék van a falakon, hiszen az "elődeink" használhattak mész, diszperzit vagy latex alapú falfestéket is. Semmiképpen se álljunk neki meggondolatlanul lefesteni a falat, hiszen könnyen megtörténhet, hogy ledobja az általunk favorizált festéket, így pedig kárba vész a munkánk. Egy egyszerű módszerrel azonban megállapíthatjuk, mivel is van dolgunk. Latexfesték? Áztassunk be oldószerbe vagy alkoholba egy rongyot, majd egy nem túl szembetűnő helyen óvatosan dörzsöljük meg a felületet. Ha lehámlik a festék, feltehetően latex (akril) festékkel állunk szemben. Mész vagy diszperzit? A mész és a diszperzit alapú festék között a nedvesség szívóképességében rejlik a különbség. Ha nem tudunk dönteni, hogy melyiket kenték korábban a falra, bevethetünk egy nedves szivacsot vagy rongyot.

  • Ledobja a festéket a fal online
  • Egy az isten a jó isten youtube
  • Ledobja a festéket a fal z
  • Ledobja a festéket a fal 2
  • Megvagy online shopping pakistan
  • Eladó szolnok - Magyarország apróhirdetések - Jófogás
  • Ledobja a festéket a fal 3
  • Ledobja a festéket a fal 6

először lehet, hogy glettelni kéne, mert már nem jó az "alap". mi is így jártunk. sok repedés, régi fal, kell egy biztos glettes alap, vagy vakolás, és utána a festés. Mélyalapozó kellene glettelés után, festés előtt. Másrészt, nem tudom felázik-e a fal, vagy penészednek-e a sarkok. Illetve ha pl penész elleni szert használtok a falakon pl télen, az is leválassza az előző 2-3 festés rétegét is, majd lepereg darabokba, felhámlik. De ha nem ez a gond, akkor egyszerűen a mély alapozó, falfix kimaradt a sorrendből. Vagy még ami szóba jöhet, diszperzitre nem festhetsz mésszel. Mészre festhetsz diszperzittel, de utána már mindig azzal kell. Remélem kiderül mi a gond, nekem hirtelen ezek jutottak eszembe. Teljesen egyetértek. Bármit tesztek is, a glettet is le fogja dobni. Anyukámnál ugyanez volt a helyzet. Az egészet le kellett kaparni, glettelni és aztán festeni. De ez elég komoly meló fizikailag is, szóval jobb, ha hozzáértő szakembert hívtok. a glett és a festés között kis alapozás sem árt.

#3: Nem veszik komolyan az előkészületeket A falak kifestésének 70%-a az előkészületi munkákból áll. Le kell takarni az összes felületet, amit nem szeretnénk lefesteni, a falakat pedig elő kell készíteni: tökéletes eredményt csak tökéletesen sima falfelületen kapunk. Csiszolás, glettelés, és alapozás… Csak ezután jöhet a festés. #4: Olcsó eszközöket használnak Ne a legolcsóbb fajtájú ecseteket és hengereket válasszuk. Hatalmas különbség van egy rendes ecset és egy silány között, már ami a végeredményt illeti. Egy jól megválasztott ecsetet sok évig lehet használni, ha rendesen ki van mosva a falfestés után. #5: És a festék is olcsó Lehet, hogy először csábító az olcsóbb festék, de gondoljunk bele: lehet, hogy azzal több réteget is fel kell festeni a kívánt eredményért, és akkor tulajdonképpen ugyanannyiba került, mint egy jó minőségű festék. Például a Mapei festékeiben biztosan nem fog csalódni! #6: Nem olvassák el a címkét A festékes dobozon fel vannak tüntetve a legfontosabb tudnivalók, és ezt érdemes komolyan venni és betartani.

November 27, 2021