Fogfehérítés esetén a szebb és vonzóbb külsőbe való pénz és időbefektetés igazán nem magas, és ezzel a fogaid egészségéért is teszel, vagyis duplán nyersz vele! Ráadásul a fogaidra figyelés, és a fogkőlevétel, ínyszélek egészségesebbé tétele miatt a fogaid egészségesek maradnak, és persze fehérebbek is! TIPP 4: Minden jobb, ha szeretjük magunkat, mert akkor tudatosan és odafigyelően bánunk magunkkal fogmosás közben is. Nem kell nagyon dörzsölni, nem kell durva sörte, elő a puha fogkefét, és finoman szeretgessük meg a fogmosással is önmagunkat, most éppen a fogainkon keresztül. forrás:budapestdental Fontos számunkra a visszajelzés, ezért is szeretnénk ha kitöltené kérdőívünket.

Teljes film

  • 4 fontos információ és 4 tipp a fehérebb fogakért | Glied-Berke Dental
  • Barum 195 65 r15 téli series
  • Feher fogak egy het alatt magyar
  • Feher fogak egy het alatt facebook

2019. október 10. Ki ne akarna fehérebb fogakat? Szebb mosolyt? Ugyanakkor ki ne hallott volna elrontott beavatkozásokról, és katasztrofális fog-sufni tuningokról, ledörzsölt fogzománcról, begyulladt inyszélekről? Like-hajhász módon azt a címet is adhattam volna, hogy "hogyan ronthatunk a fogainkon a nem megfelelő fehérítéssel", de e helyett arra bátorítalak, hogy vedd kezedbe a döntést, és úgy és ott fogj hozzá a fogfehérítéshez, ami a legjobb neked. Hogyan működik a fogfehérítés, és miért veszélyeztetheti a fogakat? A fehérebb fogak az ápoltságot, egészséget sugallják, míg a sárga és fogkőtől rogyadozó fogak az ápolatlanságot. Azt is tudjuk viszont, hogy nemcsak a fogmosás hiánya, de az étel, a kávé, a tea is elszínezi a fogakat, a cigarettázás pedig igazi fehérszín-gyilkos. FONTOS FogEgészség 1: Ezekből egyértelműen levonhatjuk a következtetést, hogy egyrészt tisztítani kell a fogat, másrészt a színt, azt a sárgás, barnás színt kell eltüntetni. A fehérítés a ruhamosásnál is erőteljes vegyi anyagot kíván, ugyanígy van ez a fogfehérítésnél is.

A legnagyobb gond az otthoni, barkács-sufni tuning megoldásokkal a fogfehérítés esetén, hogy egyrészt sérülhet a fogzománc, másrészt nem érjük el a kívánt fogfehérítést, lehet hogy sehol, vagy lehet a fogak végén ugyan fehérebb lett, de a fognyaki részen ott marad egy barnás-sárgás csík és sokszor érzékeny lesz az íny, mert rákerült a fehérítő anyag, mert nem passzol a sín És egyes esetekben ugyan észre sem vesszük, de az éppen szuvasodó fog is tovább romolhat. Kozmetikai tükörben nézed-e? Az első és legfontosabb lépés a fehérebb fogakhoz a megfelelő fogmosás. Ehhez nem szükséges ugyan kozmetikai tükör, de időnként olyan álmosan meredünk a fürdőszobai tükörbe, hogy még tán azt sem vesszük észre, ha szuvasodik a fogunk, nemhogy a fogkövet. A minimum rászánni való idő a fogápolásra reggel és este 2-2 perc, és még ezután jön a fogselymezés, illetve az interdentális fogkefe. Nem kell erősen csiszolni és suvickolni a fogat a fogkefével, hanem elektromos fogkefe esetén finoman vezetjük a fog külső-belső oldalán és a rágófelületeken, míg kézi fogkefe esetén fel-le és körkörös irányuló mozgásokkal tisztítunk.

A túl gyors hatású, nagyobb koncentrációjú fehérítő a fogakban átmenetileg érzékenységet, fájdalmat is okozhatnak. A fehérítő anyag fellazítja a zománc állományát, ezért a fehérítés folyamata alatt a "színező" ételek fogyasztása kerülendő. Hagyjuk elszíneződve a fogainkat? Sokan megriadnak, hogy a fogfehérítés során roncsolódik a fogállományuk, mert nem tudják, hogy a kezelés során az aktív hatóanyag nem hatol a fogzománc szerkezetébe, és nem roncsolja az. Ma már léteznek olyan fogfehérítési eljárások, amely során a fogakra helyezett gél lebomlik, és ilyenkor oxigén keletkezik, amely a fogzománc mikrobarázdáiban fejti ki hatását, és kifehéríti az elszíneződött fogakat. Tehát a fehérítést a "reakcióképes, aktív" oxigén végzi. Ez az "okos" oxigén a fogszerkezetben nem idéz elő változást, csak az elszíneződött felületeket teszi világosabbá. Klinikai tesztek bizonyítják, hogy a kezelésnek semmilyen káros hatása nincs, nem sérül a fogíny. Fogfehérítést után kell tartani újabb elszíneződéstől?

Így lehetnek ragyogó fehér fogaid! | Well&fit

Mivel már megtudtuk, miként vonják ki a különböző anyagok fogainkból az ásványokat, nincs más dolgunk, mint pH semleges környezetet biztosítani szájüregünkben (kerülve a savas ételeket, italokat), odafigyelni étkezésünkre, illetve feltölteni ásványi anyagokkal a szervezetünket (pl. kalcium és d-vitamin együttes bevitele). Ha pótoljuk a hiányzó anyagokat, jó esélyünk van rá, hogy a foltok maguktól kezdenek el halványulni. Ehhez nincs szükség se fluoridos ecsetelésre, se fúrásra vagy fehérítésre. Viszont legyünk türelmesek, onnantól kezdve, hogy elkezdtük szervezetünkben pótolni a hiányzó anyagokat, legalább 2-4 hónapnak kell eltelnie, hogy észrevehető legyen az eredmény, a teljes regenerációhoz pedig 12 hónapra is szükség lehet. Megoldást jelenthet még az ózonterápia, ám annak megítéléséhez, hogy esetünkben alkalmazható-e ez a terápiás forma, mindenképp fogorvosi szakvéleményre van szükség.

A fogfehérítés két módon valósítható meg: fogfehérítés Otthon fogfehérítés fogorvosi rendelőben Bármelyik fogfehérítési eljárást is választja, a hatás alapja ugyanaz: Fogfehérítő gélt helyezünk a fogakra, mely eltávolítja a fogzománc mikro réseibe az idők során lerakódott színezőanyagokat, pigmenteket, így azután az eredeti színű fehér fog felszíne válik láthatóvá. Amennyiben az otthoni fogfehérítést választja: A fogfehérítéshez szükséges egy egyéni – az ön foglenyomata alapján készített sín – melyet a fogtechnikus készít el. Ebbe a sínbe fogfehérítő gélt helyezve, 1-2 hét alatt fehér fogak büszke tulajdonosa lehet. Ez napi 1 és 8 óra közötti időt vesz igénybe típustól függően (általában éjszaka alvás közben). Amennyiben a fogorvosi rendelői fogfehérítést választja: Legnagyobb előnye, hogy rövidebb idő alatt látványos hatást lehet elérni, illetve az erősen elszíneződött fogakat is képes fehéríteni, ha azokat belső fogfehérítéssel is kezelni kell. Ahhoz, hogy a fogfehérítő gél hatékonyabb legyen, aktiválni kell.

A fogfehérítési módszerek egy része a pigmentrészecskék elszíntelenítésén alapul. Mi befolyásolja a fogak színét? Még a fogorvosok sem értenek teljesen egyet a fogfehérítés kérdésében, egészen pontosabban abban, érdemes-e, szabad-e a tökéletesen tiszta fogat tovább fehéríteni. Mások szkeptikusak, hogy lehet-e? A fogszínskála segít eldönteni. Az életkor előrehaladtával romlik a fogak állaga és sötétedik a fogak színe, de azok az élelmiszerek, amelyekben nagy mennyiségben fordul elő mesterséges színezőanyag, szintén elváltozást okozhatnak a fogazat színezetében. Vizsgálatok bizonyítják, hogy egyes italok, például a feketekávé és a tea szintén fogelszíneződést okozhatnak, sőt gyógyszerek, illetve gyógyhatású készítmények és betegségek is elszíneződéshez vezethetnek. A dohányzás miatt nikotinos, illetve kátrányos fogkövek képződnek, amelyek egyenes utat jelentenek a fog elszíneződéséhez. A fogakhoz tapadó lepedék és a fogkő egyébként a leggyakoribb oka a fogfelszínen történő elszíneződésnek.

Ehhez fényt, úgynevezett plazmalámpát használunk. Biztonságosan, 100% fájdalommentesen, azonnali hatással, 1 óra leforgása alatt fehérítjük fogait. Amit mindenképpen tudnia kell fogfehérítés előtt! a fogak rendszeres ellenőrzése és letisztítása a fehérítő kezelés előtt és után egyaránt nagyon fontos. a fogfehérítés mértéke függ a fogak eredeti színétől, életmódtól, táplálkozási, dohányzási, kávéfogyasztási szokásoktól. a fogon már meglévő zománchiba, fehér folt a fogfehérítést követően még fehérebb lehet, sőt a fogfehérítés előtt nem látszó zománchiba fogfehérítés után fehér folt, csík formájában láthatóvá válik. Ezek néhány nap, néhány hét múlva spontán elhalványodnak, de ritkán előfordul, hogy láthatóak maradnak. a fogfehérítés nem terjed ki a már meglévő tömések, fogpótlások színének megváltoztatására, így amennyiben a fogfehérítést követően azok színe nem egyezik a fehérített fogak új színével, azok cseréje válhat szükségessé. a gyökérkezelt fog fogszíne eleve eltérhet a többi fog színétől, emiatt annak színe a fogfehérítést követően sem lesz ugyanolyan, mint a többi élő fogé.

A fogínynek sem tesz jót a fogfehérítő szer, fogorvosi rendelőben nem is kerülhet rá, az otthoni fogfehérítő szett esetén az egyedi fogfehérítő sín megfelelő formája tudja ezt biztosítani. FONTOS FogEgészség 4: A fogfehérítő felhelyezéséhez szükséges egy fogsín – mivel különfélék vagyunk, és mindenkinek más formájú a fogíve, ezért a legjobb, ha saját fogainkra készül. Ebben is tud segíteni a fogorvosunk. Egy fogíven 6-8 egymás utáni esetben tartsuk rajta a fogfehérítő anyagot, legtöbbször egy egész éjszakára, vagy legalább pár órára. Ezt tervezni kell – vagyis az otthoni fogfehérítés nem egyórás hirtelen "randi fehér fogsor". Így érzem jól magam a számban és a bőrömben Ha neked nem kellenek fehér fogak ahhoz, hogy mosolyogj és élvezd az életet, akkor hajrá, cél a rendszeres fogmosás, időnként fogkőlevétel, és vidámságra fel! Ha viszont úgy érzed hogy a munkahelyed vagy akár a stílusod, egyéniséged is megkívánja, hogy az elérhető fogfehérítési technikákat az egészséges fog védelmével együtt bevesd, és ragyogó mosollyal elkápráztasd a környezeted, akkor várunk, jelentkezz be!

November 27, 2021