1. „Ezért tart nálam egy szülői közel három óráig" – Jocó bácsi, az egykori rossz gyerek az asztal másik oldalán - WMN
  2. Miért kell órákig ülni a szülői értekezleten? - Bezzeganya
  3. Élet+Stílus: Volt már idén szülői értekezleten? Volt bármi értelme? | hvg.hu

A gyerekekről semmi. Az én gyerekemről pláne semmi. Másfél óra múlva megint úgy indultam haza, hogy "most akkor ment-e előrébb a világ azzal, hogy ez megtörtént", és a válasz az, hogy nem. Biztos vannak olyanok, ahol valós, érdekes információk hangzanak el, ahol érdemi és konstruktív vita alakul ki a pedagógus és a szülők között, olyan szülőik, amire alaposan felkészülnek a tanárok, és akár a szülők is, olyan szülőik, amik összességében előre viszik az adott osztályt, de ezek biztos nem arról szólnak, hogy papírról felolvassa a tanár az előírtakat. © MTI / Komka Péter Fegyelmező, pénzbegyűjtő, adminisztrációrendező A Magyar Pedagógiai Társaság elnöke, Trencsényi László szerint "a szülői értekezletek tartalma az iskolai világ szűkülésével, a pedagógiai kultúraváltás elmaradásával silányul. Fegyelmező, pénzbegyűjtő, adminisztrációrendező alkalommá vált – miután az iskola-szülő hierarchikus viszonya bonyolultabbá vált, és mert egyre kevesebb közös ügye van az osztályközösségnek. " Lannert Judit oktatáskutató kérdésünkre azt emeli ki, hogy az iskolák, pedagógusok és szülők szoros kapcsolata alapvető fontosságú lenne.

„Ezért tart nálam egy szülői közel három óráig" – Jocó bácsi, az egykori rossz gyerek az asztal másik oldalán - WMN

  • A sötét ötven árnyalata online
  • Ha a férfi fél az érzéseitől 10
  • Piros - Műköröm minták
  • Egy rendkívüli szülői értekezlet margójára
  • Forma 1 m4 sport műsor
  • Rejtélyek városkája 2 évad 12 rész evad 12 resz indavideo
  • Hqb q32 tws mini bluetooth fülhallgató 2
  • Közeli hozzátartozó halála esetén járó szabadság meddig vehető ki
  • Mikszáth kálmán az a fekete folt elemzés 2
  • LIDL Akciós Újság >> Érvényes 2020.10.15-2020.10.21 > Akcióleső

Ellopott matekkönyv Legutóbbi szülőis élményem az volt, hogy az osztályfőnök, kezében szorongatva a valószínűleg az iskolavezetőségtől kapott silabuszt, felolvasott arról egy csomó információt, úgymint, milyen volt az osztályátlag, hány bukás volt, mikor lesznek a különböző rendezvények, és a kirándulás, mennyi pénzt kell befizetni. Megtudtuk, hogy volt az iskolában lopás, többek között eltűnt egy matekkönyv és egy fél tornacipő. Aláírtunk néhány papírt, többek közt a jelenléti ívet, az iskola szociális segítő munkájának tudomásulvételét. Beszélt arról, hogy milyen jó kis osztályközösség ez, de vannak egyesek, akik késnek, akik idő előtt kimennek az iskolából. Azt is megtudtuk, miket érdemes elolvasni az iskola honlapján. Volt néhány erőtlen szülői kérdés is, például, hogy normális-e az, hogy az egyik tantárgyból kilencen buktak, és az osztályátlag alig kúszott kettes fölé (válasz: "pedig meg lehet azt tanulni"), hogy miért nincs évek óta megoldva egyes tantárgyak szaktanári ellátása ("sajnos alig találni ilyen szaktanárokat").

Mindig általános tájékoztatóval kezdek: események, dátumok, hivatalos infók. Ezeken szeretek minél hamarabb átesni, mert unalmas és száraz. Majd elmondom az általános problémákat, amelyek az osztályban jellemzőek a tanulással és a viselkedéssel kapcsolatban. Példákat is hozok, viszont szigorúan név nélkül úgy, hogy ne derüljön ki, kiről van szó. Mert nem etikus mindenki előtt beszélni egy gyerekről. Én is utáltam, ha anyukám mondta, hogy minden szülő előtt rólam beszéltek. Akkor is dühített, és itt meg is rekedtem. Teljesen felesleges nevesíteni, hisz ez csak az adott szülőre tartozik. Általános példaként viszont mindenkinek hasznos lehet. Ezután jönnek a szülők mindenkit érintő kérdései. Vagyis ez lenne a cél. Persze mindig van olyan szülő, aki elkezd a saját gyerekéről beszélni, esetleg önmagáról. Ilyenkor jönnek az "amikor én jártam iskolába" kezdetű mondatok. Ezeket tudni kell kezelni, és udvariasan, de határozottan terelni. Mert tényleg annak kell teret adni, hogy osztályszintű dolgokról beszéljünk együtt, közösen.

Miért kell órákig ülni a szülői értekezleten? - Bezzeganya

Szerencsére nekem egy nagyon jó szülői gárda jutott, akikkel a szülői Facebook-csoportban (mert az is van, és szuper) mindent naprakészen meg tudunk beszélni. Ha ennek vége, akkor még egy kis feketeleves: én szoktam véleményt alkotni nekem nem tetsző dolgokról. Mert szerintem az is fontos, hogy a szülő-tanár véleményt cseréljen. Még akkor is, ha nem értenek egyet. Mert ebből tanulunk, és ettől fejlődünk a legtöbbet. Persze nem bántó módon, hanem egymást meghallgatva, építő jelleggel. Ekkor már mindenki fáradt, vége a nagy plenáris dolognak. Persze ezt azért laza stílussal, humorral és nevetéssel fűszerezve kell elképzelni, mert másként nem is tudnám csinálni. Majd jön a sorban állás, ahol én vagyok a kofa, a szülők pedig a vevők. Türelmesen beállnak egy sorba, és mindenki kivárja, hogy tudjon velem négyszemközt is váltani pár szót a saját gyerekéről. Szerencsére mindenki érdeklődő, ami nagyon jó. Mondjuk, ezért tart nálam egy szülői közel három óráig. De ezt sem lehet másképp… Muszáj mindent megbeszélni, csak így létezhet az együttműködés szülő és tanár között – a diákok érdekében.

Tiszta szappanopera. De erre nekem nincs időm! Félreértés ne essék: sok információ fontos, és alapvetően nincs bajom a szülői értekezletekkel, csak a fölösleges köröket nem szeretem, amit meg lehetne rövidebb idő alatt is oldani (lásd fentebb a programismertetést). Eddig rengeteg szülőin vettem részt, és soha nem ért véget másfél-két óránál rövidebb idő alatt. De volt olyan is, hogy az ötkor kezdődött értekezletnek fél nyolc után lett vége. Üdítő meglepetés volt gimis lányom első szülőije, ahol (bár maratoni hosszúságúra számítottam), nem húzták sokáig az időt. Az ofő (egy férfi egyébként) rövid bemutatkozás után kiosztotta az aláírandó papírokat, elmondta a házirendet és az októberi osztálykirándulás időpontját, néhány fontosabb iskolai szünetet, megadta a telefonszámát (! ), és megkért, hogy ha a gyerek beteg, dobjunk egy sms-t, hogy Pistike belázasodott, nem megy iskolába (hogy tudjon róla), felírta a táblára az emailcímét, öt perc alatt lett választottunk két SZMK-s, majd a maradék időben kifejtette véleményét a gyereknevelésről-oktatásról, hasznos tippeket adva.

Ez értekezleteket nevezném, megkülönböztetésül az eddigi tanári értekezletektől, szülői értekezleteknek" – írta Waldapfel János a fővárosi Gyakorló Főgimnázium tanára 1900-ban. Nagyjából ekkor született meg a szülői értekezlet fogalma. Ez akkoriban egyébként egy forradalmi elképzelés volt, mert korábban a szülőknek semmi közük nem volt és nem is lehetett az iskolai élethez, mondjuk az ünnepségeket leszámítva alig tehették a lábukat az intézményekbe. Az 1979-ben kiadott Pedagógiai lexikon szerint "szülői ház és az iskola közötti kapcsolattartás lehetőségének egyik formája a szülői értekezlet". Célja és feladata hogy "... a családlátogatások, az igazgatói és a nevelői fogadóórák tapasztalatait, a tanulók tanulmányi előmenetelében, szorgalmában, neveltségében a változásokat értékelje, elemezze, és ezek alapján meghatározza az iskola és a szülői ház együttes pedagógiai tennivalóit. " Képünk illusztráció © Túry Gergely A szülőin és Krétán túl Tehát már 40 éve sem a szülői értekezlet az egyedüli formája a kapcsolattartásnak.

Élet+Stílus: Volt már idén szülői értekezleten? Volt bármi értelme? | hvg.hu

Akár új országban, új kontinensen. Ki nevel kit? – Avagy 13 véletlenül félrenevelt kutya (vagy gazda…) WMN Zizi – 2020. augusztus 24. FB Ezektől a sztoriktól még Pavlov kutyájának is leesne az álla! Nektek is vannak hasonlóképp félresikerült kutyaidomításaitok? "A gyerekekkel kell együtt élni, nem a kockázattal" – Így készül egy iskolaigazgató a tanévre WMN Suli – 2020. szeptember 1. KöÁ "A tanárok azzal tudnak a legjobban segíteni ebben a helyzetben, ha minden erejükkel ott tartják a fókuszt, ahol annak lennie kell: a gyermekek fejlődésén. Ez ugyanis az egyetlen, amiért érdemes tanárnak lenni. " Legfrissebb "Az előttünk haladó kamion hátulját ledarálta egy tornádó" – Molnár "Storman" Ákos tornádóvadász életmentő tippjei arra az esetre, ha viharba kerülünk 2021. július 17. CSA Mit tegyél, ha túrázás közben viharba kerülsz? És ha épp úszkálsz valahol? Molnár "Storman" Ákos tornádóvadász tippjei segítenek abban, hogy pontosabb képet kapj arról, mi történik körülötted, és mi a helyes veszély esetén.

Általános tapasztalat, hogy a szülők többségét leginkább a saját gyereke érdekli, kevés figyelmet fordítanak az osztály egészének problémáira. " Trencsényinek a fogadóórákról sincs túl jó véleménye, szerinte az is bürokratikus dologgá vált: "sorban állnak a szülők, mint a húsboltban májért, a bizalmasság alig van biztosítva, a szülő beül a gyerek padjába (kiszolgáltatott helyzet), s nem a közös feladatokról beszélnek, hanem kiosztják a gyereket". Ha Önnek is vannak, akár szülőként, akár tanárként jó vagy rossz élményei a szülői értekezletekről, ha értelmetlennek, vagy épp ellenkezőleg, nagyon is hasznosnak tartja ezeket az alkalmakat, kérjük, írja meg kommentben, vagy az [email protected] címre. Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

2016. november 3. | | Olvasási idő kb. 3 perc "Jocó bá, mondd már el, mi értelme van a szülői értekezletnek? Nálunk halál szívás az egész, unalmas, idegőrlő, ráadásul soha nem hangzik el semmi lényeges információ! " – panaszkodtam a WMN kedvenc pedagógusának. Ő pedig vállalkozott rá, hogy elmagyarázza: másképp is lehet szülői értekezletet csinálni. Én Fiala Borcsa voltam, ez pedig Balatoni József írása. Gyerekként és diákként is megmozgatta a fantáziámat, mi történhet egy szülői értekezleten. Mert anyukám mindig úgy jött haza, hogy "már megint ezt és ezt csináltam, és megint én voltam a téma az osztályfőnöknél". No, nem azért, mintha olyan eminens tanuló lettem volna. Szóval érdekelt, de mindig próbáltam elbújni aznap, amikor anya belépett az ajtón a szülői után. Mert én tudtam, miket tettem, de annak nem örültem, hogy most már ő is tudja… Tanárként, osztályfőnökként pont ezért nem is sejtettem, mit fogok kezdeni a szülőin. Miket mondjak, hogy mondjam. Meg azért a tekintetek is megértek egy misét, amikor meglátták, hogy egy pályakezdő, 25 éves tacskó bevágódik: "márpedig én vagyok az új ofő".

Szülői értekezlet másképppen: Értjük egymást? Értsük egymást! A szülők-pedagógusok, a családok-iskola partneri együttműködésen alapuló kapcsolatának kialakításának segítése a Lépésről lépésre program két iskolájának és pedagógusainak jó gyakorlatai segítéségével

November 27, 2021